trešdiena, 2012. gada 5. septembris

Augusta albumi

Vasara ir pagājusi un ir laiks atskatīties uz šī gadalaika pēdējā mēneša albumiem, kuru, līdzīgi kā jūlijā, nav daudz, bet ar dažiem patīkamiem pārsteigumiem.



Yeasayer - Fragrant World
Skarbs biju jaunā Yeasayer albuma apskatā, iespējams, pārāk skarbs, un albums nemaz nav tik slikts, kā tas varētu likties pirmajā iepazīšanās reizē. Un tomēr viena lieta ir jāatzīst - Fragrant World kvalitātes un izdomas ziņā krietni atpaliek no saviem priekšgājējiem - All Hour Cymbals un Odd Blood. Tomēr ja mēs uz Bruklinas vīru jauno plati paskatāmies no citas puses, proti, elektroniskās mūzikas lauciņa, tad, gods kam gods, Yeasayer jaunais veikums ir solīds šī žanra veikums, bet, diemžēl, nekas vairāk. Albuma apskats.




Matthew Dear - Beams
Metjū Dīrs ir producents, dīdžejs, dziesmu sacerētājs un kas tik vēl ne. Viņš mēdz slēpties arī zem dažādiem skatuves vārdiem, kā Audion, Jabberjaw un False, izdot savu mūziku un remiksēt citus, dažreiz sliktāk, citreiz labāk. Bet kad Metjū Dīrs izdod albumus zem sava vārda, tie vienmēr ir līmenī, un arī jaunais veikums Beams nav izņēmums, bet gan spilgts apstiprinājums tam, cik lieliskas un piesātinātas kompozīcijas viņš spēj radīt. Plates augstākās smailes - Her Fantasy un Headcage - sevī ietver visu labāko, kas raksturo Dīra daiļradi.




Jessie Ware - Devotion
Džesija Veira ir kārtējā stilu jaucēja mūzikā, un tas nebūt nav domāts sliktā nozīmē. Gluži pretēji - šādi eksperimentējot un pārlecot no stila uz stila muzikālais skanējums ir daudzveidīgāks un interesantāks, tādējādi baudāmāks. Protams, ir reizes, kad mākslinieks nedaudz aizraujas un savā skanējumā sajauc tik briesmīgas kombinācijas, kuras nu nekādīgi nav iedomājamas līdzās viena otrai. Iekš Devotion, kas ir Veiras debijas veikums, sajaucas R'n'B un popmūzika ar interesantiem elektroniskajiem ritmiem. Džesijas Veiras balss varbūt nav no tām atmiņā paliekošajām, tomēr tā ir spēcīga un patīkama, un ne velti Veiru salīdzina ar pašu Šadē. Albuma apskats.




Eugene McGuinness - The Invitation To The Voyage
Jūdžins Makginess nebūt nav jauns spēlētājs uz muzikālās skatuves - šis ir jau viņa otrais solo veikums un trešais ja skaitām kopā ar grupu The Lizzards. Šim angļu puisim vienkārši nav paveicies ar sava vārda iedabūšanu mūzikas apskatnieku uzmanības lokā, godīgi sakot Makginess ir zināms reti kuram, arī man, ja vien nebūtu veiksmīga apstākļu sakritība, un jāsaka, ka viņš ir viens no maniem šī gada lielākajiem atklājumiem - kaut kas no Aleksa Tērnera un Mailza Keina (es pat viņu mierīgi varētu iedomāties The Last Shadow Puppets sastāvā kā trešo grupas dalībnieku), tomēr ar savu īpašu skanējumu, kas ir gana klasisks britu pop-rock, kas Makginesa interpretācijā kļūst par kaut ko īpašu, padarot tā mūziku pilnībā atbilstošu albuma nosaukumam - tas patiešām ir brīnišķīgs ceļojums muzikālajā pasaulē. Albuma apskats.




Ariel Pink's Haunted Graffiti - Mature Themes
Tas, ka, klausoties Ariela Pinka radīto mūziku, garlaicīgi nekļūst nekad, ir skiadrāks par skaidru, bet ja vēl klāt nāk brīnišķīgs humors, pašironija un absolūts domas lidojums, tad tas kļūst par šedevru. Tā nu Arielam ar domubiedriem ir izdevies radīt divus šādus šedevrus pēc kārtas, kurus salīdzināt nav jēgas. Mature Themes ir Ariela Pinka atgriešanās pie saknēm, tomēr tas vairs nav tāds avangards, kādu Pinks radīja vēl pirms parakstīja vienošanos ar izdevniecību 4AD un radīja izcilo Before Today. Lai gan tā nav viegla klausāmviela (nepieredzējušai ausij būtu diezgan grūti aprast ar Lo-Fi skanējumu un palielo haosu), tomēr Ariela Pinka mūzikas pazinēji spēs novērtēt Mature Themes, kā izcilu veikumu. MĒNEŠA LABĀKAIS ALBUMS. Albuma apskats.



Noklausies arī šos:

  • Wild Nothing - Nocturne
  • Holograms - Holograms
  • Eternal Summers - Correct Behavior
  • Bloc Party - Four
  • The Very Best - MTMTMK

Nav komentāru: