trešdiena, 2011. gada 4. maijs

Fleet Foxes - Helplessness Blues


Šī albuma sakarā būšu pat ļoti īss un kodolīgs, jo nu tas, kas skan Sietlas bārdaino vīru otrajā albumā ir vienkārši neaprakstāms, tas jādzird pašiem. Šo albumu es pat negrasos salīdzināt ar pirmo, jo tam vienkārši nav jēgas un, manuprāt, īstu meistaru albumus vispār nav nekādas vajadzības salīdzināt - tie dzīvo katrs par sevi un tieši tas notiek ar grupas vārdā nosaukto debijas plati, un tieši tas notiks ar Helplessness Blues.

Kā jau daudzi, arī es Helplessness Blues pirmās skaņas izdzirdēju pavasara sākumā ar plates titulskaņdarba palīdzību. Sapratu, ka Fleet Foxes jau atkal iet uz to, lai pasaulei gādātu vēl vienu, kaut kādos žanros neieliekamu albumu. Baroka roks/pops, indie folks, jā varbūt šos žanrus varētu piedēvēt grupai, bet klausoties albumu katrā vietā ir dzirdamas citas īpatnības, citas skaņas, Fleet Foxes ir apbrīnojami mainīgi. Arī dziesmu (līdz ar to arī albuma) temps ir mainīgs un kuru katru brīdi albumā var gaidīt "sprādzienu" vai tieši pretēji - dziesmas palēlināšanos un tempa maiņu. Tieši šīs lietas Helplessness Blues padara tik interesantu un baudāmu.

Ja par dziesmām, tad kādu atsevišķi izcelt ir ļoti grūti. Protams, šinī brīdī varētu likties, ka debijas singls ir plates augstākais punkts, bet tas nebūtu īsti objektīvi, jo tas tomēr ir dzirdēts visvairāk. Bet viens no skaņdarbiem, kas uz to pretendē noteikti ir astoņu minūšu garais The Shrine / An Argument, kas principā sevī ietver visu albuma dvēseli. Arī Grown Ocean (skatīt video) ir gana labs un kopā ar video kopā veido pareizo atmosfēru.

Visu rezumējot, jānonāk pie secinājuma, ka, ja es šeit veiktu kādu vērtēšanu Helplessness Blues tiktu pie apaļa desmitnieka vai brīnišķīgām piecām zvaigznēm, bet nu neņemos es vēl neko vērtēt, jo vērtējums būtu stipri subjektīvs ar manām vēl autiņos mītošajām muzikālajām zināšanām, tāpēc lai vētē citi. Kaut gan ja reiz par to vērtēšanu, tad dažam labam angļu mūzikas izdevumam vajadzētu nedaudz pārdomāt savas vērtēšanas prasmes un aklo vērtēšanas stilu. Nedaudz piemāram - šis albums no "lieliskajiem" angļu kritiķiem saņēma 4/10, kamēr Britnijas "patiešām grandiozais un sirdi aizkustinošais" atgriešanās veikums pēc viņu domām bija lielisks un nopelnīja septītnieku. Bija vēl kāds gadījums, bet par to ne tagad, jo galu galā šis ir lapsu albuma apskats un neiesaistīsim te vērtēšanas analfabētus no atiecīgā izdevuma, bet novēlēsim, lai viņi šādā veidā nepazaudē visus savus lasītājus, bet mēs tikmēr priecājamies un baudām Helplessness Blues.

Izdošanas datums - 3.maijs, 2011
Izdevējs - Sub Pop
Albuma garums - 49:53


Fleet Foxes - Grown Ocean from Fleet Foxes on Vimeo.

Nav komentāru: